"Wychować człowieka, to nie tylko rozwijać rozum, ale kształtować całego człowieka, a więc również jego serce i jego charakter." [J.Stimpfle]

Witamy w SP 2

III Konkurs Malarstwa i Rysunku

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: środa, 22, listopad 2017

Informujemy, że w III Konkursie Malarstwa i Rysunku „Plamą i kreską – andrychowskie inspiracje” Mateusz Gawęda z klasy VIa zajął I miejsce.

Czytaj więcej: III...

Laureat!

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: środa, 22, listopad 2017

17 listopada 2017 roku w siedzibie Narodowego Banku Polskiego - Oddział w Krakowie - odbyła się Gala podsumowująca V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe pt. „Po polsku o historii” z udziałem Pani Barbary Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać  znajomością reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętnością ich wykorzystania w czasie pisania dyktanda poświęconego wydarzeniom historycznym od I wojny światowej do 1989 roku. Z radością informujemy, że Marek Bryndza uczeń klasy 5a, został  laureatem tego konkursu, więc wraz z opiekunem, panią Barbarą Woźniak, wziął udział w tym spotkaniu.

Czytaj więcej: Laureat!

Szachowa Kraina w 1b

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: wtorek, 21, listopad 2017

Od 1 września klasa 1b rozpoczęła wycieczkę do Szachowej Krainy. Spotkała już jej mieszkańców, szachowe figury i pionki. Podczas dalszej wędrówki uczniowie zapoznają się z zasadami gry w szachy oraz jak grać, żeby wygrać. Za każdym razem, gdy zajmują miejsce przy szachownicy, by zmierzyć się z przeciwnikiem świetnie się bawią. Mamy nadzieję, że wśród nich jest przyszły światowy szachista.

Czytaj więcej: Szachowa...

VIII Zawody Łucznicze

Kategoria: Sport
Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017

18 listopada 2017 r. na sali gimnastycznej SP 2 w Andrychowie odbyły się VIII Zawody Łucznicze zorganizowane przez UKS Herkules Bis. W zawodach wzięło udział 13 zawodników podzielonych na trzy kategorie: kl. IV-V, VI-VII i gimnazjum - szkoły średnie. Zawodnicy wykonali w sumie 10 rund każda po trzy strzały do mat na odległość 5m i 10 m.

Czytaj więcej: VIII...

XXIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Kategoria: Konkursy
Opublikowano: wtorek, 14, listopad 2017
"Czyste powietrze - wspólna sprawa" - XXIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej
 
Jak co roku trzecioklasiści ze wszystkich szkół podstawowych mieli okazję rywalizować w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej pod hasłem ,,Czyste powietrze - wspólna sprawa". Z wielką satysfakcja informujemy, że I miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Fryt z kl. III,,c", III miejsce Kryspin Adamczyk z kl. III,,b" oraz IV miejsce Anna Mrzygłód z kl. III,,c".  Uczniowie z klas starszych także zajęli wysokie, bo II i III miejsce. Konkurs polegał na napisaniu pracy w formie rozprawki  na temat „Czyste powietrze – wspólna sprawa”. Praca Moniki Saferny, Agnieszki Pikoń, Wiktorii Pawińskiej zajęła 2 miejsce, a praca Tymoteusza Adamka i Oliwiera Olszewskiego zajęła 3 miejsce. Naukowymi opiekunami uczniów były pani Marzena Potempa i pani Renata Żak. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Czytaj więcej: XXIV...