XX Turniej Andrzejkowy

Kategoria: Sport Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017

1 i 2 grudnia 2017 r. w hali sportowej przy ul. Daszyńskiego w Andrychowie odbył się już XX Turniej Andrzejkowy O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie.

Turniej został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 i Siatkarski Ośrodek Szkolny w Andrychowie. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor Szkoły SP2  Elżbieta Górska -Zborowska. Turniej składał się z dwóch dyscyplin sportowych. W piątek  odbył się turniej ,,trójek” chłopców i ,,trójek” dziewcząt w mini piłce siatkowej, a w sobotę turniej badmintona.
W turnieju ,,trójek siatkarskich”wzięły udział drużyny z SP 4 Andrychów, SP 2 Andrychów oraz SP Świnna Poręba. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 4, 5 i 6 – cztery ,,trójki dziewcząt i osiem ,,trójek” chłopców. W całym turnieju wzięło udział ponad stu młodych adeptów siatkówki: 13 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców.

W wyniku rywalizacji 2 nasze drużyny chłopców stanęły  na podium:

I miejsce - SP 4 Andrychów: Drabczyk Eryk, Mistygacz Jan, Bieniek Konrad

II miejsce - SP2:  Bartosz Kramarz, Mateusz Nowak i Szymon Guzdek

III miejsce – SP2: Dąbrowski Daniel, Ligus Jakub, Szymonek Adrian, Dura Bartłomiej

Klasyfikacja końcowa wśród dziewcząt:

1 miejsce - SP4  Bierczak Karolina, Kozłowska Oliwia, Rudnicka Julia, Wcisło Wiktoria

2 miejsce - SP4 Lewandowska Klaudia, Węgrzynek Anna, Frydel Wiktoria

3 miejsce – SP4 Cinal Magdalena, Łomozik Daria, Wykręt Tatiana

W sobotnim Turnieju Badmintona wzięło udział  5 drużyn,  uczestnicy grali  systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, każdy set do 21 punktów.
Wyniki turnieju badmintona:

I miejsce  - Kramarz Artur, Żywioł Grzegorz

II miejsce – Konik Artur , Szafraniec Jan

III miejsce – Walusiak Wojciech, Gawlik Zbigniew

IV miejsce – Mrzygłód Krzysztof, Foryś Dariusz

V miejsce – Ogorzelec Katarzyna, Adamczyk Adam

Zwycięzcom, Pani Dyrektor SP2, wręczyła puchary oraz medale. Wszystkim zawodnikom i nauczycielom Gratulujemy!

• img0052
  • img0053