Znów startujemy!

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 31, sierpień 2018

Całkiem niedawno pisaliśmy o zakończeniu zajęć z pierwszej edycji „ Akcji edukacyjnej”, a już zaczynamy rekrutację na kolejny rok szkolny 2018/2019. Dokładnie od 10 do 21 września można składać w sekretariacie naszej szkoły wypełnione formularze rekrutacyjne wraz z oświadczeniami do Projektu „Akcja edukacyjna” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Warto przypomnieć, że głównym jego celem jest podniesienie kompetencji kluczowych w obszarze matematyki, przedmiotów przyrodniczych i technologii informacyjno – komunikacyjnych. Na zajęcia rozwijające z matematyki „ Mały matematyk” zapraszamy po 8 uczniów z wszystkich klas drugich i trzecich. Pozostałe zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Młodszym w tej grupie wiekowej piąto i szóstoklasistom szczególnie polecamy zajęcia rozwijające „ Przyroda w sieci” oraz zajęcia dające możliwość uzupełnienia braków w wiedzy z nauk przyrodniczych. Program tych zajęć oparty na zagadnieniach z przyrody, biologii czy geografii pomoże im lepiej radzić sobie z nowymi przedmiotami szkolnymi, a przeprowadzone doświadczenia i wycieczki edukacyjne sprawią, że staną się ciekawsze. Wszystkim, którym kłopot sprawia „królowa nauk” proponujemy udział w zajęciach matematycznych. Szczególnie siódmo i ósmoklasistom mogą przydać się dodatkowe spotkania przed czekającym ich egzaminem. Kolejną propozycję kierujemy do zapalonych informatyków. Na was czekają zajęcia rozwijające właśnie z tego przedmiotu. Udział we wszystkich zajęciach prowadzonych w nowoczesnej pracowni informatycznej oraz z wykorzystaniem wielu pomocy dydaktycznych, jak również wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, rekrutacja będzie przeprowadzona zgodnie z uwzględnieniem zasad równych szans i równości płci oraz regulaminem, z którym można zapoznać się w sekretariacie naszej szkoły. Bliższych informacji udzielą wszystkim zainteresowanym nasi nauczyciele i wychowawcy.
Warunkiem uczestnictwa jest złożenie w terminie starannie wypełnionej przez rodziców i uczniów dokumentacji rekrutacyjnej, którą można otrzymać w sekretariacie. Zachęcamy do podjęcia działań już dziś!

Odsłony: 364