Zgodna współpraca

Umiejętności współpracy, współdziałania i wzajemnej pomocy to ważne aspekty życia społecznego. Na dzisiejszych zajęciach z edukacji informatycznej uczniowie kl. 3d gościli młodszych kolegów z "zerówki" - przyszłych pierwszoklasistów.
Praca przebiegała w parach - trzecioklasiści pomagali młodszym kolegom w rozwiązaniu przygotowanego specjalnie dla nich quizu na temat zwierząt egzotycznych. Niektórzy zerówkowicze potrafili już samodzielnie napisać swoje imię, logując się do gry. Pierwsza próba okazała się dość trudna, natomiast kolejna nie sprawiła większości problemu. Wyniki pojawiały na tablicy interaktywnej oraz na laptopach. Aby osiągnąć miejsce na podium, trzeba było w szybkim tempie udzielić poprawnych odpowiedzi. Ta zabawa była pełna emocji, dlatego dla wyciszenia uczniowie podjęli pracę w programie graficznym Paint, rysując myszką wybrane zwierzątko. Niestety dzwonek oznajmił koniec wspólnych zajęć. Mamy nadzieję, że integracja poprzez wspólną zabawę sprawdziła się w praktyce. Zatem zachęcamy do podjęcia działań "Starszy pomaga młodszemu".