Zapach chleba, smak tradycji…

3 października wycieczka uczniów klasy 2c i 3a do Chlebowej Chaty w Brennej.

To miejsce, gdzie dzieci mogły zobaczyć jak wędruje ziarenko, aby w postaci chleba znalazło się na stole. Uczniowie mieli okazje usłyszeć wiele ciekawostek na temat produkcji miodu, chleba i masła. Najwięcej radości sprawiła możliwość samodzielnego wypieku podpłomyków oraz ich degustacji z miodem, masłem lub smalcem ,,domowej roboty”.

W drugiej części wycieczki uczniowie odwiedzili Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, miejsce, w którym dzieci obserwowały zwierzęta przebywające w naturalnych warunkach. Uczniowie karmili muflony i daniele, a w zagrodach oglądali jelenie, sarny, dziki, czy jenoty. Jednak największą atrakcją parku była sokolarnia, gdzie wykwalifikowani sokolnicy prezentowali ptaki drapieżne podczas lotów. Te piękne ptaki przelatywały nad głowami wzbudzając podziw.