X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

World Multiplication Table Day - to bezpłatna akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Chcemy, aby uczniowie uświadomili sobie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w codziennym życiu.

W tym roku X Dzień Tabliczki Mnożenia przypadał na 2 października. Tego dnia chętni uczniowie przystąpili do egzaminu z “tabliczkowej wiedzy”, by uzyskać odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie klas IV – VIII na lekcjach matematyki rozwiązywali rebusy, zagadki, łamigłówki oraz zadania sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Obchody te, wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła do dalszej nauki.

Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się
w organizację tego matematycznego święta.

Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia!