Wspomnienia z Porąbki

Znów normalność! Z taką myślą uczniowie 3c i 3d przywitali w dzisiejszy poniedziałkowy poranek swoją szkołę i klasę.

Jeszcze tydzień wcześniej 25 listopada pakowali swoje walizki do autobusu, by wyruszyć ku nowej przygodzie. Z okien pojazdu bez trudu rozpoznali centrum Porąbki oraz położony nieco dalej budynek Domu Wczasów Dziecięcych. Na trzecioklasistów już pierwszego dnia czekało wiele wyzwań: musieli się samodzielnie rozpakować, zapoznać z regulaminem placówki, a następnie wyruszyli na spacer, by podziwiać okoliczne wzniesienia Beskidu Małego: Kiczorę, Palenicę, Bukowski i Bujakowski Groń. Dzień zakończyły zmagania zręcznościowe i pokojowy „Mam talent”. Kolejne dni upływały podobnie: pokonywali swoje słabości spacerując zboczem Snozy, czy docierając z niezłą zadyszką do punktu widokowego z panoramą Góry Żar, popołudniu tańczyli i śpiewali przy dźwiękach znanych im utworów oraz rywalizowali w różnych konkursach ruchowo- sprawnościowych. Uczniowie na długo zapamiętają marsz na orientację, wspólną zabawę andrzejkową, ciekawe warsztaty plastyczne oraz pyszne posiłki serwowane prosto z kuchni. Przez całe pięć dni mogli lepiej się poznać oraz współpracować i rywalizować z dziećmi nie tylko z naszej szkoły ale również z rówieśnikami z Czańca i nieco starszymi piątoklasistami z Krakowa. Każdy trochę tęsknił, ale dziś chyba zatęsknimy za zieloną szkołą w Porąbce.