Czyste Beskidy

Bo każde wyjątkowe wydarzenie tworzą przede wszystkim wspaniali ludzie!!!

Uczniowie SP2, starsi i młodsi, dziewczyny i chłopcy, wychowawcy, nauczyciele, rodzice, fani rowerów, skiturów i trekkingów, a przede wszystkim miłośnicy gór, turystyki, przyrody i czystego środowiska- wszyscy spotkaliśmy się 18.10.2019r., by podczas rajdu szkolnego, połączonego z akcją ,, CZYSTE BESKIDY WSPIERAMY!”, świetnie się bawić i zadbać o czystość górskich szlaków w Beskidzie Małym.

Początek akcji miał miejsce na terenie parkingu przy Basenie Kąpielowym w Andrychowie. Każdy z uczestników został wyposażony w pakiet startowy oraz identyfikator. Oficjalne otwarcie wydarzenia odbyło się o godz. 9:00. Następnie uczestnicy zostali przewiezieni autokarami na wyznaczone miejsca startu, na szlaki.

Pogoda była jak marzenie. Podczas wędrówki podziwialiśmy wspaniałe widoki ze szczytów Leskowca, Jawornicy, Potrójnej i Madohory. Dobrego humoru nie zakłóciły również miejsca, gdzie trzeba było zbierać puszki, butelki, zakrętki, chusteczki, worki foliowe oraz szklane słoiki. Zaangażowanie uczestników było ogromne. Uczyliśmy się i dawaliśmy przykład innym- śmieci nie powinny być pozostawiane w górach!

Na zakończenie akcji przygotowano dla wszystkich „Biesiadę Beskidzką” oraz konkursy z ciekawymi nagrodami.

Głównym organizatorem akcji,, Czyste Beskidy wspieramy!”jest koło PTTK „Chałupa” przy ASM w Andrychowie, a współorganizatorami Urząd Miejski
w Andrychowie wraz z Przewodnictwem Górskim „Rysianka” i Oddziałem PTTK „Ziemia Wadowicka”. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz miasta Andrychowa Tomasz Żak oraz Prezes Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Bogumiła Zacny-Sporysz.

Kto zadbał o czyste Beskidy?

Myyyyyyy!