Wolontariuszki z programu Euroweek z wizytą w naszej szkole

W dniach od 7 do 10 września 2019, Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie gościła zaprzyjaźnione wolontariuszki Fundacji Euroweek, które przybyły do Polski z Kolumbii oraz Indonezji. Dzięki ich wizycie młodzież miała okazję rozwijać swoje umiejętności konwersacji w języku angielskim, a także zapoznać się z kulturą i obyczajami wymienionych krajów.

W niedzielę, podczas wspólnego zwiedzania Krakowa, uczniowie przedstawiali wolontariuszkom najciekawsze informacje dotyczące historycznych miejsc i zabytków miasta w języku angielskim. Naszych charyzmatycznych gości zachwyciła nie tylko architektura byłej stolicy Polski, ale również tradycyjne smaki oryginalnych, polskich potraw.

W poniedziałek i wtorek wolontariuszki odwiedzały uczniów klas V - VIII, przedstawiając im ciekawostki dotyczące kultury i geografii w trakcie zajęć interaktywnych. Spotkania te pozwoliły uczniom SP2 nie tylko poćwiczyć mówienie w języku obcym, ale również zapoznać się z ideą wolontariatu, poznać lepiej samego siebie oraz swoich przyjaciół. Dzięki tej wizycie uczniowie mogą spojrzeć na świat, w którym język angielski służy porozumiewaniu się wszystkich ludzi, bez względu na wiek, wyznanie, czy zainteresowania. Nie zabrakło również energetycznej wizyty w przedszkolu, gdzie nie było miejsca na barierę językową.