Wiosna tuż , tuż…

Choć na kalendarzową i astronomiczną wiosnę musimy jeszcze poczekać, to w przyrodzie już dostrzegamy jej zwiastuny. Oprócz wysokiej, jak na początek marca temperatury, widzimy zachodzące zmiany. Dziś także zawitała wiosna w klasie 3c.

Wszystko za sprawą gości, przyszłych pierwszoklasistów z naszego przedszkola. Trzecioklasiści na początek zaprezentowali krótkie, pouczające przedstawienie o kapryśnej stokrotce, a następnie we wspólnej zabawie połączonej z ruchem witali się i zapoznawali. Po zagadkowym, wiosennym konkursie, podzielili się na grupy i przystąpili do rywalizacji w kilku konkurencjach. Pod czujnym okiem starszych kolegów i we współpracy z nimi musieli wymienić zwiastuny wiosny, rozwiązać wiosenną krzyżówkę czy wykazać się znajomością kwiatów pojawiających się o tej porze roku. Ozdabianie ich okazało się bardzo przyjemne, a rezultaty zachwycające. Największą trudność sprawiły prawie wszystkim zdania matematyczne, za to przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zaprogramowaniem ozobotów, tak by pomóc pszczółkom w dotarciu do ula. Zajęcia były ciekawym doświadczeniem dla obu stron. Opierały się przede wszystkim na współpracy i wspólnym dążeniu do celu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale też upominkami. Ponadto trzecioklasiści przekonali się, że potrafią pomagać młodszym, a przyszli pierwszoklasiści mieli możliwość poznania wielu nowych szkolnych kolegów.