Wielkie show - Celtic Trio w Dwójce

W czwartek 20 lutego uczniowie naszej szkoły zarażeni żywiołem i energią bawili się melodiami z Bretanii, Irlandii i Szkocji. Celtycka muzyka, regionalne instrumenty i tradycyjny taniec na długo zostaną w pamięci.

Klasy I-III obejrzały muzyczną bajkę o Leprikonie. Śpiewały refren piosenki o skrzacie przy akompaniamencie bombardy. Wielkie zainteresowanie wzbudził kraciasty kilt (ludowy strój Szkotów). Nauka tańca kołowego przy dźwiękach melodii Sixpenny Money okazała się strzałem w dziesiątkę. Starsze klasy miały okazję zobaczyć niezwykle trudny step irlandzki, wielkie dudy szkockie czy tin whistle. Muzyczną podróż rozpoczęła gra na bodhranie (bębnie obręczowym) a zakończyła gra na najprostszym instrumencie składającym się z dwóch łyżek. Chętni uczniowie mogli spróbować, jak trudna to sztuka. Taniec grupowy i tradycyjny śpiew w wymierającym języku celtyckim Gaelic zachwycił widzów.