Warsztaty w Izbie Regionalnej

W miesiącach wiosennych uczniowie klasy 1a aktywnie uczestniczyli w cyklu warsztatów prowadzonych przez przewodników Izby Regionalnej.

Już na pierwszej wizycie zaciekawił ich baner podłogowy, na którym rozpoznawali ulice swojego miasta. Na kolejnych zajęciach zapoznali się z autentycznymi narzędziami, znajdującymi się w salach wystawowych Izby. Rekwizyty używane w czasie przygotowania do zajęć (stanowiące część stałej ekspozycji Izby) ułatwiały zrozumienie przedstawionych zagadnień. Dzieci praktycznie sprawdziły i nabyły umiejętności tradycyjnych metod wytwarzania związanych np. z tkactwem - przędzenie na kołowrotku, czy garncarstwem - lepienie z gliny itd. Było to dla nich dużą atrakcją. Dzięki tym zajęciom zrozumieli, jak ciężko dawniej ludzie musieli pracować, by wytworzyć różne produkty. Docenili, jak teraz wszystkim żyje się lepiej. Poznając przy okazji dzieje naszego miasta, zrozumieli, że ich Mała Ojczyzna wnosiła swoją cenną odrębność do dorobku Wielkiej Ojczyzny, której na imię Polska.

Z ciekawych propozycji lekcji muzealnych w Izbie Regionalnej skorzystali także uczniowie kl. I d i III c.