Warsztaty Profilaktyczne

19 marca 2019r. klasy siódme uczestniczyły w warsztatach profilaktyki uzależnień. Celem programu było ukierunkowanie uczniów na budowanie własnej, zgodnie z normami społecznymi hierarchii wartości, osłabienie czynników ryzyka poprzez dostarczenie niezbędnych informacji na temat skutków uzależnień, ukazywanie korzyści płynących ze zdrowego stylu życia.

Z kolei w piątek 22 marca klasy VIb i VIc wzięły udział w Programie Profilaktyczno Wychowawczym ,,Epsilon”, który oparty jest na metodach aktywnego uczestnictwa dzieci w proponowanych zadaniach. Celem tych spotkań było kształtowanie postaw tolerancji i wzajemnego szacunku, budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami, zapobieganie przemocy rówieśniczej, izolacji oraz odrzucenia w klasie.