Spotkania profilaktyczne

„ Siedzą dzieci w sieci. Szanse i zagrożenia, czynniki chroniące”
W dniach 13 i 14 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 przeprowadzone zostały dwa spotkania. Dla rodziców klas I – III wykład prowadziła p. Anna Pilorz - pedagog, wychowawca w SPWD, MOPS oraz w Ośrodku "NADZIEJA", realizator zadań profilaktycznych w Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień. 14 listopada wykład dla rodziców klas IV – VII przeprowadziła p.Monika Pleszewska - pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień.

Celem spotkania było zwiększenie wiedzy i kompetencji rodziców w zakresie profilaktyki uzależnień. Rodzice poznali mechanizmy psychologiczne uzależnień, zagrożenia związane z przyjmowaniem środków psychoaktywnych przez dzieci, a także uzależnienia od telefonów komórkowych i internetu. Uczestnicy zdobyli wiedzę jak sprawować „kontrolę rodzicielską”, poznali sposoby budowania dobrych relacji z dzieckiem jako czynnika chroniącego przed uzależnieniem.