Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Zima to trudny czas dla ptaków i zwierząt. Uczniowie z kl.II,,c” włączyli się w akcję systematycznego ich dokarmiania.

Podczas zajęć z edukacji przyrodniczej dzieci poznały gatunki ptaków zimujących w Polsce, dowiedziały się jakiego rodzaju pokarmu potrzebują poszczególne ptaki oraz zapoznały się z zasadami ich dokarmiania. Z pomocą rodziców wykonały karmniki, które każdy mógł zabrać do swojego domu na balkon, czy do ogrodu. Jeden z karmników podarowaliśmy naszym młodszym kolegom z Przedszkola nr 5 w Andrychowie. Na lekcji otwartej przekazaliśmy im także zdobytą wiedzę na temat właściwego dokarmiania ptaków. Opieka nad ptakami w czasie zimy daje dzieciom poczucie jedności z przyrodą, uczy szacunku, troski o słabszych i potrzebujących. Będzie to dla nich doskonała lekcja odpowiedzialności i systematyczności. Dzięki naszemu dokarmianiu ,,skrzydlaci przyjaciele” mają szansę przetrwać zimę, a wiosną w podziękowaniu będą pięknie nam śpiewać. Teraz pozostaje już tylko obserwować, kto będzie odwiedzać nasze ptasie stołówki..?