Noc kodowania z Mikołajem

7 grudnia uczniowie kl. II d spotkali się na "Nocy kodowania z Mikołajem". Był to prezent, na który w pełni zasłużyli, gdyż przez 3 tygodnie wybrani losowo "agenci" wypełniali zasady klasowego regulaminu i zdobywali cenne punkty.
Wszyscy nie mogli doczekać się wieczornego spotkania. Gdy zobaczyli rozłożone w klasie materace, chcieli wskoczyć w śpiwory i tam już pozostać. Ale nie było im to dane, gdyż przed nimi rozpoczął się czas intensywnych "mózgowych" wyzwań. Uczniowie zaczęli od rozkodowania obrazka, potem zaprogramowali trasę dla ozobotów, które zamieniły się w św. Mikołajów. Musieli tak zakodować trasę, aby Mikołaj dowiózł do domów tylko te prezenty, w których nazwie była głoska "cz". Wkrótce nadszedł czas kolacji(pyszna pizza, ciepła herbatka oraz inne "małe co nieco"). Potem przeszliśmy do sali komputerowej, gdzie wzięliśmy udział w Godzinie Kodowania, która odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jest to ogromna inicjatywa edukacyjna, adresowana do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. W tym roku odbywała się od 3 - 9 XII. Klasa 2 d przystąpiła do tej świetnej zabawy, gdyż z kodowaniem ma do czynienia od klasy pierwszej. Wybraliśmy do programowania postaci z gry Minecraft. Niektórzy zdołali uzyskać certyfikat. Gratulujemy! Po wieczornej toalecie sala zamieniła się w nocne kino. Obejrzeliśmy baśń "Królowa Śniegu", zaś do snu kołysały nas słowa kolejnych baśni H.Ch. Andersena. To był bardzo cenny czas dla integracji zespołu klasowego. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować tę imprezę.