Narodowe Czytanie oraz Ogólnopolski Dzień Głośniego czytania

3 października dołączyliśmy do organizowanych w naszej ojczyźnie dwóch akcji czytelniczych: Narodowego Czytania zainicjowanego przez Parę Prezydencką Rzeczpospolitej Polskiej w 2012 r. oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania ogłoszonego w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Na tegoroczną odsłonę akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka wybrała osiem lektur. Są to: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Reymonta,” Rozdzióbią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” Henryka Rzewuskiego.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali inscenizację „Dymu” Marii Konopnickiej, a Pani Dyrektor Szkoły mgr Elżbieta Górska-Zborowska przeczytała fragment „Katarynki” Bolesława Prusa.