NARODOWE CZYTANIE

9 września 2019 r. w budynku CKZiU przy ul. Starowiejskiej – w popularnym Kotarbinie – odbyło się spotkanie połączone z Narodowym Czytaniem klasyki nowelistyki polskiej.

Swoją obecnością spotkanie uświetnili Wicestarosta pani Beata Smolecoraz Burmistrz Miasta Andrychowa pan Tomasz Żak, którzy, tak jak wielu innych gości, odczytali fragmenty wybranych nowel.

Reprezentanci z naszej szkoły, uczniowie z klasy 8c, wystąpili tuż po LO i przedstawili inscenizację „Dymu” Marii Konopnickiej. Później zaprezentowali się uczniowie z: SP 4, ZS nr 2 i CKZiU.

Nasze przedstawienie, którego tworzywem był głównie ruch, zostało w kuluarach pochwalone za wybór takiego rozwiązania scenicznego. Czy tak rzeczywiście było, klasy IV – VIII będą się mogły niedługo przekonać. W tym roku zamiast akcji czytania na podwórku szkolnym zaprezentujemy Wam tę inscenizację. Już dziś serdecznie zapraszamy. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.