„Mikołajkowe święto”

6 grudnia 2019 roku naszą szkołę odwiedził Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali uczniom „Bajkę o szczęściu”.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy Dziadka, który przyjaźnił się z Myszką, Świnką i Kogutem. Pewnego razu staruszek namówiony przez Kupca wymienił kolejno swoich przyjaciół na fajkę, nożyk i zegarek. Gdy został sam, poczuł się bardzo samotny i zatęsknił za zwierzakami. Była to bardzo pouczająca bajka o człowieku, który w zamian za rzeczy materialne oddawał handlarzowi zwierzęta, które wiernie mu towarzyszyły w codziennym życiu. Bardzo szybko doszedł jednak do wniosku, że świecidełka nie mogą zastąpić przyjaciół i wyruszył na ich poszukiwanie. Po wielu dniach odnalazł zwierzęta w cyrku, a one wybaczyły mu i wróciły z nim do domu. Głęboka treść, piękna scenografia i kukiełki oraz muzyka sprawiły, że przenieśliśmy się w baśniową krainę i z niecierpliwością czekaliśmy na szczęśliwe zakończenie. Jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Po spektaklu, dzieci odwiedzili niecodzienni goście. Święty Mikołaj wraz ze swym pomocnikiem-Elfem, przywieźli dla naszych małych widzów mnóstwo prezentów. Radości i uśmiechów nie było końca.
Jednak…zapamiętajmy morał płynący z tej bajki: przedmioty choćby najpiękniejsze szczęścia nie dają. Największym jego źródłem są przyjaźń i miłość bliskich.