Inauguracja Roku Szkolnego w klasach I - III

,,Ślubuję na sztandar szkoły uczyć się pilnie i chętnie,

szanować pracę swoją i innych ludzi,

dbać o dobre imię szkoły i klasy,

żyć uczciwie,

Kochać swoją Ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosnę”

Dnia 1 września zakończył się czas wakacyjnego wypoczynku i rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Jak co roku w naszej szkole powitaliśmy go bardzo uroczyście. O godzinie 8.30 w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 1a oraz 1b natomiast o godz. 9.30 uczniowie klas 1c i 1d. Całość inauguracji w bardzo dostojny sposób poprowadziła uczennica z kl. 4a Lena Weiss, której należą się szczególne wyrazy uznania. Rodziców i dzieci powitała Pani Dyrektor Elżbieta Górska-Zborowska, która w swoim przemówieniu życzyła, by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania zainteresowań oraz pasji.
Kolejną częścią uroczystości był występ artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy trzeciej i czwartej przygotowany przez Panią Danutę Wiktor oraz Panią Anetę Bizoń, po którym uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, a także z rąk Pani Dyrektor zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Na zakończenie wychowawcy klas pierwszych otrzymali rogi obfitości wypełnione słodkościami dla swoich nowych podopiecznych.