Cyberprzemoc

W dniu 12 grudnia rozpoczął się cykl zajęć profilaktycznych dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży..
Uczniowie klas Va, Vb, VIc oraz VIIIa i VIIIb spotkali się z funkcjonariuszem z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii – asp. szt. Rafałem Tlałką. Tematem spotkania była cyberprzemoc, odpowiedzialność prawna. Funkcjonariusz scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić krzywdę. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Policjant radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać wsparcia. W każdym zdaniu podkreślali, że cyberprzemoc jest przestępstwem i grozi za to odpowiedzialność prawna.