"Cukierku, Ty łobuzie"

20 listopada 2019 r. z uczniami z klas I-III oraz 2 grupami przedszkolaków spotkał się pisarz Waldemar Cichoń, autor książek o kocie „Cukierku”.
Autor zdradził dzieciom, że całe życie marzył o tym, żeby napisać książkę. Jego syn, Marcel niestety uciekał od czytania. Nie pomogły prośby ani groźby. I wtedy Pan Waldemar postanowił, że napisze książkę, w której „umieści swojego syna”, bardzo zależało mu na tym, aby, Marcel przekonał się, że czytanie jest ciekawe. I tak powstała książka o kocie „Cukierku, Ty łobuzie” a potem kolejne: „Nie martw się, Cukierku!”, „Popraw się, Cukierku!”, „Jak się masz, Cukierku!”, „Gdzie jesteś, Cukierku?” , „Dziękuję Ci, Cukierku!” , „Co słychać Cukierku?”, „Dasz radę, Cukierku!”, „Masz rację, Cukierku!”. Wszystkie ilustrował Dariusz Wanat, jeden z najlepszych w Polsce ilustratorów książek dla dzieci. Inne książki dla dzieci, które wyszły spod piór pisarza z Tychów to: "Skrzat"– opowieść o niezwykłej przyjaźni nastolatka z pewnym skrzatem oraz 2 części "Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!", której bohaterem jest tym razem.. najmądrzejszy na świecie pies. W 2017 r. książka „Cukierku, Ty łobuzie” została wpisana na listę lektur szkolnych. Był czas na zadanie pytań pisarzowi, posłuchanie fragmentu najnowszej książki o Cukierku, na otrzymanie autografu.