Bezpieczna droga do szkoły

22 września 2020 roku uczniowie klas pierwszych spotkali się z pracownikiem Straży Miejskiej – panią Elżbietą Drzazgą. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznej drogi do szkoły.

Każda klasa udała się na pobliską ulicę, gdzie uczniowie pod okiem pani strażnik mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami przechodzenia przez przejście dla pieszych. Pani Ela pokazała i omówiła z dziećmi przygotowane znaki drogowe, które możemy zaobserwować w okolicy szkoły. Dzieci dowiedziały się , jaki wiek należy osiągnąć by móc wracać samemu do domu, którą strona pobocza chodzimy, a także jak ważne jest noszenie odblasków wieczorową porą. Nasi najmłodsi uczniowie w trakcie zajęć byli bardzo aktywni i chętnie dzielili się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa.