"Baśń o Królowej Śniegu”

W dniu 28 listopada 2019 roku uczniowie klas 1-3 wspólnie z wychowawcami wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. „Baśń o Królowej Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Zimowa opowieść rozgrzewała serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od 1845 roku. „Królowa śniegu” została napisana przez duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Fabuła opowiada o wielkiej przyjaźni i miłości między dziećmi, a także o sile poświęcenia dla kogoś bliskiego. Dzieci były oczarowane piękną scenografią oraz strojami i rekwizytami, używanymi przez aktorów. Miłość, mądrość, odwaga to klucze do budowania osobowości naszych dzieci. Obejrzany spektakl wywarł na małych widzach wielkie wrażenie, dzięki któremu poznały świat wartości nieprzemijających.