"Żywa lekcja historii"

Dnia 30 kwietnia 2015 r. na trzy dni przed Świętem Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbył się w naszej szkole apel poświęcony temu ważnemu dla każdego Polaka wydarzeniu. Uczniowie z klas 4b i 4d pod opieką wychowawczyń: Anny Góry- Kowalówki oraz Moniki Jakubiec, w przystępnej formule scenariusza, przybliżyli znaczenie tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji.

Całości dopełniła wymowna dekoracja, wykonana przez p. Alicję Pietraszek. Wychowankowie klas 1-6, dzięki udziałowi w "żywej lekcji historii", mogli przenieść się w odległe czasy i dowiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach weszła w życie ta najważniejsza w państwie ustawa.
Widzowie nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami. Szczególny aplauz zyskał występ "tercetu skrzypcowego" z kl. 4b(Bianka Dzierżawa, Dominika Grzesik, Maria Tomiczek),który wykonał znany wszystkim utwór "Witaj, majowa jutrzenko."
"Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 V 1791 r. już dla nikogo nie powinna być pustą datą bez znaczenia. Świat idzie z postępem: komputer , Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! "- tymi słowami prowadząca podsumowała całość uroczystości.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/konstytucja{/gallery}