Zwiastuny wiosny

„Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.
Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.
Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki"

Tymi słowami wiersza, w dniu 17 marca uczniowie klasy Ia z wychowawcą Barbarą Czepiec gościli w murach naszej szkoły dzieci z Przedszkola nr 5. Zajęcia odbyły się pod hasłem: „Poznajemy zwiastuny wiosny".

Maluchy rozwiązywały zagadki, rebusy, rozpoznawały ukryte na planszach nazwy wiosennych kwiatów, ptaków, owadów. Wiele radości dostarczyły dzieciom zajęcia artystyczno- plastyczne. Starsi uczniowie pomagali młodszym w wykonaniu opasek ze zwierzętami i ptakami – zwiastunami wiosny. Okazało się, że dzieci świetnie potrafią pracować w zespole. Podczas zajęć wszyscy uczestniczyli w zabawach muzyczno- ruchowych, bawili się i śpiewali. W przerwie zajęć nasi goście poczęstowali się słodkościami oraz uczestniczyli w pierwszej dla nich przerwie śródlekcyjnej w szkole. Były zachwycone atmosferą, dynamiką, a także ilością uczniów i zdarzeń. Zgodnie z naszym zwyczajem spotkanie zakończyło się „malunkami", które ozdobią dziecięce galeryjki. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w naszej szkole będzie miłym wspomnieniem, a wykonane prace- powodem do dumy i radości.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/wiosna{/gallery}