Złoty medal

Siatkarki z klas piątych zdobyły złoty medal w finale wojewódzkim i awansowały do Mistrzostw Polski w turnieju "Kinder + Sport"! 

 

W kategorii "trójek" dziewcząt znakomicie spisały się Gabriela Curzydło, Wiktoria Masiuk, Iwona Kubień i Maja Woźniak. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i zdobyły tytuł mistrza województwa. Największym wyróżnieniem dla zwyciężczyń jest awans do ogólnopolskiego finału Kinder + Sport, gdzie zagrają najlepsze drużyny z całej Polski. Finał odbędzie się w Drzonkowie k. Zielonej Góry w terminie 3-6 lipca. Zawodniczki do turnieju przygotowywały się na lekcjach wf w klasie sportowej oraz na treningach w klubie MKS Andrychów. Kinder + Sport to największy w Polsce cykl rozgrywek siatkarskich w tej kategorii wiekowej. Ambasadorem imprezy jest były wielokrotny reprezentant Polski, a obecnie szkoleniowiec ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

Dużym sukcesem był również awans do finału wojewódzkiego drugiej ,,trójki" z klasy 5 a sportowej. Katarzyna Brańka, Martyna Marczyńska, Agnieszka Nalborczyk, Agnieszka Zaremba uplasowały się na 9 miejscu w województwie.

W kategorii ,, trójek" drużyna chłopców również z klasy sportowej w składzie: Marcin Mizera, Łukasz Łagosz, Wiktor Pomietło oraz Mateusz Mizera zajęła 10 miejsce w województwie. Te sukcesy to rezultat powstałych klas sportowych, które prowadzone są w naszej szkole już drugi rok.

Również 9 miejsce w kategorii ,,czwórek" zajęli Kacper Komendera, Wojciech Wnęczak, Szymon Kasperek, Wiktor Sajdak i Filip Marczyński.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wszystkich chętnych trzecioklasistów zapraszamy do zapisów do klasy sportowej, nabór jeszcze trwa!

{gallery}phocagallery/rok_szkolny2013_14/zloto{/gallery}