Zakończenie projektu

3 grudnia 30 osobowa grupa uczniów klas II i III z naszej szkoły zakończyła jesienną edycję nauki pływania w ramach projektu "Już pływam" współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski. Zajęcia odbywały się na krytej pływalni w Wadowicach. Kurs był realizowany w cyklu dziesięciu dwugodzinnych cotygodniowych lekcji na basenie, prowadzonych przez instruktorów pływania.

Nasze dzieci okazały się bardzo pojętnymi pływakami, szybko opanowały podstawowe umiejętności. Te, które jeszcze nie pływają samodzielnie, dostały solidne podstawy sztuki pływackiej. Dzięki lekcjom uczniowie oswoili się z wodą i nauczyli, jak korzystać z kąpieli w basenie. Realizacja programu umożliwiła dzieciom przyzwyczajenie się do dyscypliny basenowej i rozbudzenia wyobraźni. Nawet te dzieci, które na co dzień nie są entuzjastami zajęć ruchowych, w wodzie czuły się jak ryby, a ogólna wesołość udzielała się innym.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/basenprojekt{/gallery}