Zajęcia otwarte w klasie Ie

28.04.2015 r. uczniowie klasy 1 e wraz z Rodzicami uczestniczyli w otwartej lekcji dotyczącej patriotyzmu.

Po powitaniu uczniów i Rodziców oraz podaniu tematu lekcji wychowawca podzielił klasę na dwuosobowe grupy. Uczniowie usiedli tak, aby każda z grup mogła razem pracować. Po rozdaniu przyniesionych materiałów tj.krzyżówek wszyscy zabrali się do pracy. Następnie nauczyciel krótko wprowadził uczniów w temat lekcji poprzez postawienie i wyjaśnienie pojęcia "Ojczyzna" oraz zasugerował, że najwłaściwszą postawą wobec Ojczyzny jest patriotyzm. W dalszej części lekcji dzieci uzupełniały teksty z lukami, a później wzorowo je odczytały. Na zakończenie zajęć wspólnie z Rodzicami wykonali piękne kotyliony, które założą sobie na uroczystym Apelu z Okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. A oto kilka zdjęć z patriotycznych zajęć.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/lekcjaotwarta{/gallery}