Z wizytą u „Cebulek"

24.11. 2015 r. uczniowie klasy 1b i „Cebulki" - IV grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Andrychowie razem ze swoimi paniami: Barbarą Czepiec, Martą Górkiewicz i Małgorzatą Mrotek zorganizowały spotkanie andrzejkowe. Uroczystość miała niezwykły wydźwięk, gdyż połączona była z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, w 100 rocznicę powstania tej sympatycznej maskotki.

Podczas spotkania wszystkie dzieci mogły potańczyć, obejrzeć krótkie prezentacje artystyczne, dowiedzieć się o tradycji ludowej wieczoru wróżb, znanej od bardzo dawna i przekazywanej z pokolenia na pokolenie jako „Andrzejki". Nauczyciele przypomnieli swoim pociechom, że dzisiejsze wróżby, to tylko zabawa i należy je traktować z przymrużeniem oka. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się same wróżby: „Wróżba z sercami", "Losowanie kolorów.", "Kim będę w przyszłości?", „Magiczne pudełko". Wszyscy mogli także narysować swój wymarzony, mikołajkowy prezent. Przy wspólnych zabawach i słodkim poczęstunku szybko mijał czas. Jednak to nie koniec naszych wspólnych spotkań. Już w grudniu wesołe „Cebulki" zawitają w Szkole Podstawowej nr 2 . Do zobaczenia.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/andrzejki{/gallery}