Z wizytą u Bolka i Lolka

Bolek i Lolek, Reksio, kangurek Hip-Hop, Miś Kudłatek, Marceli Szpak, a nawet sam Mikołaj Kopernik to wizytówki Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.
W ramach edukacji medialnej uczniowie klasy 3c i 1b wraz z paniami Barbarą Czepiec i Gabrielą Samborską odwiedzili Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dwugodzinny program zwiedzania dostosowany był do poziomu edukacyjnego dzieci.

Wizyta ta, to żywa prezentacja procesu produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Dzięki pobytowi w Studio uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyli swoją wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe oraz dowiedzieli się na czym polega skład komputerowy.Uczniowie w kolejnych pomieszczeniach zobaczyli jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Podczas pobytu w Studio odwiedzający obcowali z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi. Wizyta zakończyła się w kinie "Studio" pokazem filmów animowanych. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia ulubionych bohaterów kreskówek w ich „domu".

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/BolekLolek{/gallery}