X Piknik Rodzinny z Dwójką

26 maja to każdemu dobrze znana data, bo w tym dniu serca nasze mocniej biją na wspomnienie naszych kochanych mam. W wielu miejscach zaplanowano różne imprezy, na które zostały zaproszone całe rodziny. I właśnie tego dnia swoje podwoje otworzyła na oścież Szkoła Podstawowa nr 2.

Noszenie ławek, rozkładanie namiotów, dmuchańców, grilla… tak wyglądały ostatnie przygotowania do X (a więc jubileuszowego) Pikniku Rodzinnego z Dwójką. To wszystko, co się wydarzyło tego dnia, poprzedziły tygodnie przygotowań, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zawody sportowe, loteria, zajęcia plastyczne, pokaz tresury psów, miasteczko rowerowe, doświadczenia, taktyka wojskowa, decoupage, malowanie twarzy…i wiele, wiele innych zajęć przygotowano z myślą o uczniach i całych rodzinach. Pociągiem z Mini Zoo zwiedzano Andrychów, a przyszli strażacy obowiązkowo usiedli w wozie strażackim oraz uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Zadbano również o różnorodny poczęstunek: kiełbaski z grilla, burgery, ziemniaki, grochówka, gorące kanapki i oczywiście ciasto domowej roboty! Na radosną atmosferę wpłynęła piękna słoneczna pogoda, a Kapela Góralska Grapa jeszcze bardziej ją podgrzewała. Duże emocje wzbudził wyścig rzędów rodziców, nauczycieli i uczniów. Bój był wyrównany, a niektóre konkurencje (szczególnie bieg ze skakanką w wykonaniu dorosłych) przypominały widowisko kabaretowe. Najważniejsza jednak była zabawa. Najlepsi okazali się (tak jak rok temu) rodzice, potem nauczyciele i uczniowie.

Piknik zakończyło losowanie szczęśliwców wielkiej loterii. Niektórzy tego dnia stali się posiadaczami piłki, obrazu, lustra, roweru, a nawet biurka! Pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pikniku: rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz sponsorom.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/XPiknik{/gallery}