X Olimpiada Pierwszoklasistów

14 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole jubileuszowa Olimpiada Sportowa Pierwszoklasistów. Jak zwykle, prawie wszystkie szkoły wzięły w niej udział. Był to wyjątkowy, bo dziesiąty turniej. Oprócz uczniów klas pierwszych, brali w nim czynny udział opiekunowie, którzy rywalizowali ze sobą, wykonując:bieg między pachołkami, przeplot przez szarfę oraz rzut do kosza. Było mnóstwo zabawy, a o to przecież chodziło.

Te wyjątkowe zawody rozpoczęła pani Dyrektor Elżbieta Górska - Zborowska w towarzystwie pana Andrzeja Szafrańskiego - Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty oraz pana Romana Babskiego - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie.
Zwyciężyła drużyna z Sułkowic - Bolęciny, drugie miejsce zajęli uczniowie z Roczyn, na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z Inwałdu. Sądzimy jednak, że wszystkie drużyny były zwycięzcami, bo każdy pierwszak, ze swoją Panią, włożył w ćwiczenia całe swoje serce. W konkurencji dla opiekunów najlepszą okazała się Pani ze szkoły w Sułkowicach - Łęgu. Na zakończenie zawodów oprócz medali i pucharów wystrzeliły fontanny fajerwerków oraz wniesiono tort z olbrzymią dziesiątką. Bardzo dziękujemy za coroczny udział wszystkim uczestnikom.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/olimpiada2016{/gallery}