Wycieczka do ZOO

14 października 2016 roku dzieci ze świetlicy integracyjnej działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie były na wycieczce w Rodzinnym Parku w Mini ZOO ,,Kucyk" w Inwałdzie.

Przed zwiedzaniem ZOO, dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, na których mogły wykazać się swoimi zdolnościami. Z wielką uwagą malowały obrazki zwierząt na szkle. Następnie udały się na wycieczkę po ZOO. Tu podziwiały piękne, dzikie zwierzęta. Niektórzy uczestnicy po raz pierwszy w życiu widzieli na żywo egzotyczne ssaki i ptaki. Dużo radości dostarczyło im ich karmienie. Początkowo uczestnicy ze strachem zbliżali się do nich, z czasem jednak pokonali swoje lęki i stało się to dla nich wspaniałą frajdą. Dużo hałasu narobiły...... gęsi w Zagrodzie sierotki Marysi, kiedy nasza wycieczka dotarła do Tarasu Widokowego. Tam wszyscy podziwiali piękny widok na okoliczne wioski, Park Miniatur, Średniowieczną Warownię oraz góry Beskidu Małego. Wydawałoby się, że wędrówka po Zoo zmęczyła dzieciaki... A jednak, gdy zobaczyły Park Zabaw z wielką ochotą i bez oznak zmęczenia korzystały z jego atrakcji. Dzieci zadowolone wróciły do domu i już nie mogą doczekać się następnej wycieczki.
Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/ZOO{/gallery}