Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Kaktus"

Integralną częścią procesu poprawnego pisania jest opanowanie ortografii. Uczniowie dochodzą do tej umiejętności z trudem i różnymi drogami w ciągu całego okresu nauczania. Dlatego jest nam niezmiernie miło poinformować, iż możemy poszczycić się laureatką Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Kaktus". Jest nią Anna Jończy, uczennica klasy 3a.

W konkursie brało udział 2000 uczniów z województwa małopolskiego. Finalistą tegoż konkursu został także Marek Bryndza, uczeń klasy 3a, który z powodu choroby nie mógł przystąpić do III etapu konkursu. 18 marca 2016 r. podczas uroczystej gali, która odbyła się w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odebrali zasłużone nagrody. Uczniów do konkursu przygotowała p. Danuta Wiktor.
Gratulujemy Ani i Markowi - mistrzom ortografii i gramatyki. Cieszymy się, iż podtrzymali dobrą passę. Wszak rok temu Wojciech Trojak został laureatem tegoż konkursu, a w roku 2011 Daria Matyszkowicz finalistką.