Szkolna Wigilia

„Narodził się Pan Nasz Zbawiciel
Objawił się nam Odkupiciel Bóg-Człowiek.
Chwała Pana Blask nad Judeą
Gloria, gloria In excelsis Deo! "

Wigilia w szkole - to szczególny i wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. Pachnące choinki, świąteczny nastrój wprowadziły nas w czwartkowe przedpołudnie 22 grudnia br. w piękny czas oczekiwania narodzin Pana.

Najpierw siostra zakonna Krystyna Strąk odczytała fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, a wszyscy zebrani odmówili wspólną modlitwę. Uczniowie kl. IIc i IIIa, pod kierunkiem swoich wychowawczyń występem wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój, zachwycili umiejętnościami aktorskimi, pięknymi strojami i zdolnościami wokalnymi. Na scenie zaroiło się od aniołków, pasterzy i krakowianek, którzy przybyli wraz z Trzema Mędrcami do Dzieciątka, Maryi i Józefa. Za swoje przedstawienie nasi „aktorzy" otrzymali gromkie brawa. W tym dniu wszyscy życzyli sobie szczerze i serdecznie tego, co najlepsze. Dyrektor szkoły mgr Elżbieta Górska - Zborowska złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Grudniowe przedpołudnie upłynęło w miłej atmosferze i przy wspólnym kolędowaniu.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/Wigilia{/gallery}