Warsztaty dla rodziców

„W każdym dziecku szukajmy, odkrywajmy, pielęgnujmy „grudki złota" i pamiętajmy, że MIŁOŚĆ oznacza poświęcony im czas."

W dniach od 17 lutego do 13 kwietnia w naszej szkole odbywały się warsztaty dla rodziców ,,Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały". ANIA, GOSIA, MAGDA, ALA, KASIA, ASIA, ŁUKASZ, RAFAŁ, SYLWIA, AURELIA jako pierwsi z naszej szkoły podjęli trud psychoedukacji i nauki metod pracy z własnym dzieckiem.

Odbyło się 8 spotkań raz w tygodniu (w sumie 22 godziny). Zajęcia prowadziły panie Elżbieta Sordyl i Krystyna Ochmanek. Opinie rodziców uczestniczących w zajęciach trafiły do organizatorów w formie ankiety ewaluacyjnej po zakończeniu warsztatów. Oto niektóre z nich:
Co najbardziej zaskoczyło Cię na tych zajęciach pozytywnie lub negatywnie?
• Zauważam, że własne dzieci mają tak dużo pozytywnych cech. Dotychczas dostrzegałam tylko ich wady.
• Swoboda i miła atmosfera, zrozumienie ze strony prowadzących i rodziców, wsparcie, otwartość.
• Wielu rodziców ma podobne problemy wychowawcze, nie jestem sama.
• Mała grupa, która wspólnie pracuje w formie warsztatów, a nie tylko wykłady.
Czy poznane metody, treści, umiejętności zastosujesz wobec swoich dzieci? Proszę napisać jakie?
• Tak, staram się wprowadzać konsekwencje, granice, zachęcam do współpracy.
• Słuchanie dzieci: wyeliminowanie pytań typu: „Jak w szkole", „Co jadłeś?" itp.
• Więcej czasu poświęcam dzieciom, staram się nie krzyczeć.

Jak czułaś się na zajęciach?
• Towarzyszyły mi duże emocje, ale za każdym razem byłam i chciałam, bo pragnę zmiany dla siebie i dzieci. Czułam potrzebę bycia tam i uczenia się wartościowych rzeczy.
• Bardzo dobrze, czułam zrozumienie, zaufanie, swobodną atmosferę, panie prowadzące super.
• Dobrze, swobodnie.

Pytań w ankiecie było 10. Wynika z nich, że rodzice potrzebują tego typu warsztatów. Zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach. Zgłoszono nawet pomysł, utworzenia Dyskusyjnego Klubu Rodziców. WSZYSTKO PRZED NAMI!

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/warsztaty{/gallery}