W SP2 „Królowa nauk” górą!

Luty i marzec 2018 roku to miesiące obfitujące w różne konkursy matematyczne. Rozpoczęliśmy 8 lutego od „Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych Klas Czwartych”, których organizatorem była nasza szkoła. W konkursie rywalizowali najlepsi uczniowie z rejonu całej Gminy Andrychów. Uczestnicy rozwiązywali pięć zadań, za które mogli uzyskać maksymalnie 25 punktów. Oto nasi laureaci: II miejsce Mateusz Miarka, III miejsce ex aequo Lena Sitarz oraz Otylia Nowak.

15 marca nasi uczniowie próbowali swoich sił w konkursie „Kangur Matematyczny”. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się, aż 104 uczniów z klas od II do VII, ale tu na wyniki musimy jeszcze poczekać do przełomu maja i czerwca.

Ostatni z konkursów będzie w Krakowie w najbliższy piątek tj. 23 marca, gdzie, aż czterech uczniów klas 4 będzie reprezentowało naszą szkołę w finale konkursu „Krakowska Matematyka”. Finalistami tego konkursu są : Michał Biela, Zofia Pasternak, Mateusz Miarka i Piotr Pilch.

Jak widać „Królowa nauk” cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem, zarówno wśród starszych uczniów, jak również chętnie zmagają się z nią młodsi uczniowie.