W fabryce ozdób szklanych „Armar”

Wydmuchana ustami mistrza, okrągła, pękata, przystojna, wymalowana pięknie,
brokatem zdobiona, pyszni się jak dama dostojna.
Zawieszona na zielonej gałązce, puszy się lametą okryta,
szklana, krucha, pięknej urody, bombka blaskiem światełek spowita.
Teresa Rutkowska-Wojciechowska
W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, 8 grudnia dzieci z klas 2a i 3d wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek "Armar".

Maluchy miały okazję poznać poszczególne etapy powstawania ozdób choinkowych. Najpierw obserwowały, jak wydmuchuje się różne kształty z prostej szklanej rurki. Następnie oglądały, w jaki sposób się wysrebrza bombki i maluje. Nasi podopieczni wzięli również udział w warsztatach dekoratorskich, podczas których sami mogli ozdobić swoją bombkę. Farby i brokat skrzący się wszystkimi kolorami tęczy silnie zadziałał na wyobraźnię dzieci, które z wielkim entuzjazmem ruszyły do malowania. Korzystając z serdecznej i fachowej pomocy pracowników fabryki, po chwili każde dziecko było już właścicielem „najpiękniejszej bombki świata”. Dodatkową atrakcją były zakupy ozdób w ciekawie wyposażonym, firmowym sklepiku.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/bombki{/gallery}