VI miejsce w Polsce

Wielki sukces Andrychowa na szczeblu ogólnopolskim - VI miejsce w Polsce dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Zakończyły się trwające 4 dni Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej szkół podstawowych, które odbywały się w Głuchołazach. Województwo małopolskie reprezentowały uczennice naszej szkoły, które w kwietniu wygrały finał wojewódzki Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W czwartek odbywały się eliminacje w grupach, gdzie zawodniczki SP2 Andrychów pokonały SP6 z Białej Podlaskej i SP Międzyborów ( woj. mazowieckie) oraz w trzecim spotkaniu uległy zespołowi z województwa pomorskiego - ZKiW Stężyca. Ostatacznie zajęły drugie miejsce w grupie, awansując do najlepszej ósemki w Polsce.
W piątek rozgrywki finałowe rozpoczęły od meczu z SP 15 Poznań, wygrały pierwszego seta 25:18, jednak dwa kolejne sety to wygrana Poznania. Wynik meczu 1:2. W następnych spotkaniach pokonały SP3 Nysa 2:0 oraz SP 11 Kędzierzyn- Koźle 2:1. W niedzielę zostały rozegrane mecze finałowe. Zawodniczki SP2 w meczu o piąte miejsce uległy faworytowi tego ogólnopolskiego turnieju - SP48 Szczecin.
Jest to ogromny sukces dziewcząt z SP2, które reprezentowały nasze miasto, powiat, oraz województwo w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Finalistki Mistrzostw Polski grały w składzie: Brańka Katarzyna, Curzydło Gabriela, Kowala Patrycja, Kubień Iwona,Marczyńska Martyna, Nalborczyk Agnieszka, Masiuk Wiktoria, Polak Anna, Woźniak Maja, Zaremba Agnieszka. Zespół prowadziły nauczycielki – Renata Adamczyk i Katarzyna Ogorzelec.