Uściśnijmy rękę Temidzie

W dniu 8 X 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z udziałem rodziców i nauczycieli pt. „Uściśnijmy rękę Temidzie" z sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkanie zorganizowane zostało przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Oświęcimiu, Gminny Zarząd Oświaty, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie pod honorowym patronatem Burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.

Pani sędzia mówiła o zagrożeniach współczesnego świata, o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych.Poruszyła tematykę: przemocy w rodzinie, agresji rówieśniczej, cyberprzemocy, wczesnej inicjacji seksualnej. Popierała swoje wypowiedzi przykładami z doświadczeń z sali sądowej. Zachęcała nauczycieli do zakładania w szkołach „kącików prawnych", które miałyby za zadanie pomagać młodzieży w trudnych sytuacjach. Radziła i nawoływała rodziców do współpracy ze szkołą, do interesowania się tym co dzieci robią w wolnym czasie, a zwłaszcza do tego co robią w „sieci".
W tym samym dniu uczniowie klas szóstych w towarzystwie gimnazjalistów wysłuchali prelekcji pani Anny Marii Wesołowskiej. która starała się uświadomić młodym ludziom, że coś co jest dla nich dowcipem, wybrykiem, żartem może stać się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. Młodzież czynnie brała udział w spotkaniu zadając ciekawe pytania. Każdy uczeń otrzymał potwierdzenie udziału, osobiście podpisane przez p. Annę Marię Wesołowską