Uroczysty apel

W piątek 28 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli w nim udział uczniowie kl. I-VI.

Apel przygotowały nauczycielki: p. Agnieszka Stachowiak oraz p. Monika Jakubiec. Dekorację wykonały panie Barbara Czepiec i Dominika Bizoń. W roli aktorów wystąpili uczniowie klas: 6 c, 6 d oraz 4 b, którzy w przystępny nawet dla maluchów sposób, przypomnieli zebranym kolegom i koleżankom sytuację polityczną ówczesnej Polski, okoliczności uchwalenia Konstytucji, główne jej założenia.
Usłyszeliśmy wiersze i piosenki związane z tą rocznicą. Doskonałym uzupełnieniem części artystycznej apelu była prezentacja poświęcona Konstytucji, którą przygotowała p. Renata Paleczna. Oprawą muzyczną zajął się p. Zdzisław Stańczak wraz ze szkolnym zespołem muzycznym oraz uczennicami przygrywającymi na skrzypcach i gitarze. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji uroczystości.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/3m{/gallery}