Tydzień profilaktyki

W ramach tygodnia profilaktyki 5 grudnia 2017 roku klasy siódme miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Grażynę Dyrlagę z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Andrychowie.

Celem spotkania było przybliżenie młodzieży różnych metod uczenia się. Dzięki krótkim testom uczniowie dowiedzieli, który zmysł mają najlepiej rozwinięty i które metody przyswajania wiedzy są odpowiednie dla nich. Dzieci aktywnie włączyły się w te zajęcia, z dużym zainteresowaniem słuchały specjalisty. Z pewnością wiele propozycji wykorzystają w procesie zdobywania wiedzy, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Klasy szóste i trzecie w dniach od 5 do 13 grudnia wzięły udział w warsztatach profilaktycznych „ESCAPE”, Prowadząca, panią Izabela Chmiel z Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie, nakreśliła uczniom najczęstsze zagrożenia, na jakie narażeni są najmłodsi użytkownicy Internetu. Dzieci w czasie trwania warsztatów poznały zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu, zakres alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz sposoby postępowania w sytuacji, gdy się jest atakowanym przez innych użytkowników.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/tydzienprofilaktyki{/gallery}

Również najmłodsze dzieci w naszej szkole, czyli przedszkolaki z grup „Biedroneczek” i „Pszczółek” wzięły udział w tygodniu profilaktyki. 7 grudnia spotkały się z pracownikiem Straży Miejskiej – panią Elżbietą Drzazgą. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w domu i przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Utrwalono także numery alarmowe. Dzieci dowiedziały się jak postępować w kontaktach ze zwierzętami i dlaczego muszą być zapięte w fotelikach w czasie jazdy samochodem. Była to świetna okazja do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się przedszkolaków. Na zakończenie pani Ela wręczyła dzieciom kolorowanki, zaś przedszkolaki wręczyły podziękowanie dla Straży Miejskiej w Andrychowie za bardzo ciekawe spotkanie.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/strazmiejskaprzedszkole{/gallery}