Turniej sportowy

13 grudnia 2014 r. to data, która pozostanie na długo w pamięci uczniów. W tym to dniu odbył się XVII Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie.
Turniej został uroczyście otwarty przez władze naszego miasta: Pana Burmistrza Andrychowa - Tomasza Żaka, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej - Romana Babskiego, Pana Dyrektora Oświaty - Andrzeja Szafrańskiego oraz Panią Dyrektor Szkoły SP 2- Elżbietę Górską - Zborowską. Turniej składał się z dwóch dyscyplin sportowych:
1. na hali Gimnazjum nr 1 odbywał się turniej ,, trójek siatkarskich" klas V, VI
oraz ,,rzucanka siatkarska" klas IV ( dziewcząt i chłopców).
2. na sali gimnastycznej SP 2 odbywał się turniej dla dorosłych w badmintona (  przyjaciół szkoły) W ,,rzucance siatkarskiej " brały udział 4 klasy IV- każdą klasę reprezentowało 8 osób ( 4 dziewczynki i 4 chłopców)+ rezerwa. Mecze były rozgrywane w systemie,,każdy z każdym", mecz trwał 15 minut. Uczniowie  otrzymali dyplomy, medale, puchary, słodycze oraz w przerwie mogli się posilić wodą mineralną i drożdżówką.

Wyniki:

I miejsce klasa IV a
II miejsce klasa IV d
III miejsce klasa IVc
IV miejsce klasa IVb
W turnieju ,, trójek siatkarskich" wzięło udział po 8 drużyn z klas V i 8 drużyn z klas VI.
Wyniki klasy V:
I miejsce: Szemik D.,Bodzek K., Mizera M., Dendys W.
II miejsce: Jeruzal K., Plonka M., Zdrada N.
III miejsce: Adamus A., Bargiel K., Chamera M., Migdał T.
Wyniki klasy VI:
I miejsce: Łagosz Ł., Pomietło W., Mizera M.
II miejsce: Curzydlo G., Kubień I., Masiuk W.
III miejsce: Pabiś B., Gałosz J., Sproncel J., Bartnicki.
Cieszy nas bardzo ,że wszystkie klasy wygrane to klasy sportowe!!!

W turnieju badmintona wzięło udział -5 dwu osobowych drużyn, uczestnicy grali także systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, każdy set do 15 punktów.
Wyniki badminton:
I miejsce: Dziedzic T., Konik A.
II miejsce: Walusiak W., Wykręt J.
III miejsce: Mrzygłód K., Foryś D.
IV miejsce: Żurek J., Marczyński J.
V miejsce: Adamczyk A., Mydlarz D.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/turniejsportowz{/gallery}