Turniej Mikołajkowy

W dniu 17 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się ,,Integracyjny Świąteczny Turniej Mikołajkowy", który zorganizowany został dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Administracji Cyfrowej w ramach realizacji programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020. W turnieju brały udział dzieci pochodzenia romskiego i polskiego.

Zawody zorganizowali wychowawcy świetlic działających na terenie szkoły, tj. Dorota Wołkowska, Dorota Grocka, Natalia Orłowska, Jan Makowiecki i Klaudia Korcik. Uczestnicy mieli możliwość wykazania się swoją sprawnością fizyczną w różnych zadaniach sportowych. Zawodnicy pokonywali tory przeszkód o różnym stopniu trudności, m.in. turlali i rzucali piłką do celów stałych. Podczas zawodów sportowych członkowie drużyn chętnie współpracowali ze sobą oraz przestrzegali zasad fair play. Następnie dzieci zostały podzielone na mniejsze zespoły, które tym razem mogły pokazać swoje umiejętności plastyczne. Każdy zespół miał za zadanie wykonać i przyozdobić świąteczną choinkę. Dzieci podeszły do zadania z wielkim zaangażowaniem co zaowocowało dużą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu świątecznych choinek. Na koniec turnieju każdy uczestnik otrzymał paczkę ze słodyczami. Dzieci były bardzo zadowolone i z uśmiechem wracały do swoich domów.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/turniejmikolajkowy{/gallery}