To warto zobaczyć!

5 stycznia 2016 r. uczniowie kl. IIc i IId wybrali się na wycieczkę o tematyce bożonarodzeniowej. Najpierw odwiedzili fabrykę szklanych ozdób choinkowych "Armar" w miejscowości Bębło koło Krakowa, gdzie w trakcie warsztatów własnoręcznie ozdabiali swoje bombki.

Ogladali także z zaciekawieniem film pokazujący kolejne etapy wyrobu bombek. Wraz z przewodnikiem zwiedzali pomieszczenia zakładu zwanego "manufakturą", gdzie zdradzono im tajniki dekorowania ozdób. Wizyta w fabryce była okazją do skorzystania z bogatej oferty sklepu firmowego. Trudno było dokonać wyboru wśród tylu pięknych i niepowtarzalnych ozdób. Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Historyczne Krakowa, gdzie dzieci obejrzały pokonkursową wystawę szopek krakowskich. Wszyscy byli pełni podziwu dla twórców tych arcydzieł. Szopki przedstawiały sceny Bożego Narodzenia wkomponowane w zabytki Krakowa. Wiele elementów było ruchomych i oświetlonych. To trzeba koniecznie zobaczyć! Zachęcamy więc do odwiedzenia Krakowa.  Może ktoś zapragnie zbudować w tym roku swoją własną szopkę i podtrzymać tradycję kolędowania.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/bombki{/gallery}