Szkolny turniej szachowy

W sobotę 21 X 2017 r. odbył się kolejny Szkolny Turniej Szachowy. W tym roku, co cieszy organizatorów, dopisali uczestnicy: 10 uczniów z kl. I - III i 12 z uczniów z kl. IV - VI. Rozegrano 6 rund trwających 5 minut każda. W ostatecznej klasyfikacji zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce w kategori kl. 1-3 - Mateusz Skupień z kl. 3b, II miejsce - Wojciech Biernacki z kl. 2a, III miejsce - Zuzanna Fryt z kl. 3c

I miejse w kategorii kl. 4-6 - Paweł Magiera z kl. 4c, II miejsce - Bartosz Kramarz z kl. 4a, III miejsce - Zbigniew Stachowiak z kl. 5a

Głównym sędzią turnieju był, jak co roku, p. Jacek Gondko. Pomagały mu panie: Grażyna Szczepaniak, Dorota Paździora, Joanna Bury oraz wicedyrektor szkoły Lucyna Laszczak. Warto zachęcać dzieci do gry w szachy, gdyż jak przekonują współcześni naukowcy, szachy: poprawiają zdolności intelektualne, zwiększają IQ, poprawiają umiejętności arytmetyczne, wyostrzają zdolności językowe, kształcą umiejętność krytycznego myślenia, wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych oraz mają walory terapeutyczne. W naszej szkole dwie klasy pierwsze rozpoczęły w tym roku szkolnym podczas zajęć dodatkowych naukę tej królewskiej gry i dobrze się przy tym bawią.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/szachy{/gallery}