Szkolny Dzień Profilaktyki

29 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Profilaktyki. Stanowił on finał podjętych wcześniej działań. Uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach na temat: ,,Zagrożenia w Sieci – profilaktyka i reagowanie". W I półroczu zajęcia przeprowadzili policjanci z Wadowic z Wydziału ds. Nieletnich, a w II półroczu pan Piotr Rychły – pedagog resocjalizacyjny, terapeuta uzależnień. Później takim szkoleniem została objęta cała Rada Pedagogiczna, która wdrożyła także szkolne procedury reagowania w przypadku ujawnienia cyberprzemocy.

Zespół ds. profilaktyki ogłosił dla uczniów dwa konkursy: literacki i plastyczny pod hasłem ,,W szponach cyberprzemocy". Komisje, które oceniały prace miały bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom tych prac był bardzo wysoki i wyrównany. Po długich naradach nagrodzone zostały następujące osoby:
W kategorii na najciekawsze opowiadanie:
I m. – Jakub Bargiel - kl.4b
II m. – Karolina Fryt – kl. 4b
III m. – Paweł Socała – kl. 4c

W kategorii na najciekawszy scenariusz:
I m. – Edyta Gawęda – kl. 6c
II m. – Julia Żurek i Anna Ślesak – kl. VIb
III m. – Barbara Ćwirko – kl. VIc
Wyróżnienia: Alicja Talaga – kl. 6c
Aleksandra Bargiel – kl. VIc
Gabriela Toka – kl. VId

W kategorii na najładniejszy plakat wyróżnione zostały następujące klasy: 4b, 4c, 5a, 5c

We wtorek 29 kwietnia wszystkie klasy od II – VI wzięły udział w zajęciach profilaktycznych na sali gimnastycznej. Uczniowie mogli jeszcze raz posłuchać, co to jest cyberprzemoc, jak reagować jeśli ktoś jest ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, gdzie można w razie potrzeby szukać pomocy. Następnie Szkolne Koło Teatralne przedstawiło sztukę ,,Czerwony Kapturek szuka księcia", a pani dyrektor nagrodziła zwycięzców w poszczególnych konkursach. Z kolei po południu z panem Piotrem Rychłym spotkali się wszyscy rodzice, by posłuchać, jakie zagrożenia może nieść nierozważne korzystania z komputera i jakie w razie potrzeby podjąć odpowiednie środki zaradcze. Rodzice otrzymali także ulotki bogate w treści i informacje ,,Co czyha w sieci".

{gallery}phocagallery/rok_szkolny2013_14/cyberptrzemoc{/gallery}