Szkolna Wigilia

22 grudnia miał w naszej szkole charakter świąteczny. Od rana trwały wigilie w klasach, które były okazją, aby złożyć sobie wzajemnie życzenia oraz wspólnie pośpiewać kolędy. Uczestniczyliśmy także w Szkolnej Wigilii. Zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej w przepięknej świątecznej scenerii w trzech turach. Pani Dyrektor mg E. Górska – Zborowska złożyła wszystkim zebranym świąteczne i noworoczne życzenia. Ksiądz Proboszcz Stanisław Czernik odczytał fragment Ewangelii i odmówiliśmy wspólnie modlitwę.

Uczniowie klas II b i III b swoim występem wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój. Zaprezentowali jasełka pt. „Dobroć zagości w naszych sercach”. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek na scenie zaroiło się od gwiazdek, aniołów i pasterzy, którzy wraz z Trzema Mędrcami przybyli do Małego Dzieciątka. Pojawiły się również bajkowe postaci: Śnieżka z dobrą Królową i krasnoludkami, Kopciuszek z macochą i siostrami oraz Czerwony Kapturek z babcią i miłym wilkiem. Na zakończenie aktorzy zaprosili gości do wspólnego kolędowania. Grudniowe spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a wszyscy uczniowie klas młodszych otrzymali od Księdza Proboszcza słodki upominek. Przedstawienie to zostało zaprezentowane również dla przybyłych później rodziców, babć i dziadków. Goście nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Klasy IV i V obejrzały przedstawienie pt. "Trzy gwiazdki", które przygotowali uczniowie klasy IVd pod opieką p. Iwony Bargiel, p. Renaty Adamczyk i p. Sławomira Piekarskiego.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/Wigilia2017{/gallery}