Szachowe mistrzostwa

Miło nam oznajmić, iż w VI Gminnym Turnieju Szachowym "Szach! Mat!" uczeń klasy 3a Zbigniew Stachowiak wywalczył II miejsce w kategorii chłopcy kl. I - III szkół podstawowych. Szachy to coraz bardziej popularny sport w naszej gminie. W tegorocznym turnieju wzięło udział 60 młodych szachistów z trzynastu placówek oświatowych gminy Andrychów.

Organizatorem wydarzenia był sołtys Targanic Adam Kowalczyk oraz Wiejski Dom Kultury w Targanicach. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy tempie gry 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Szachiści mierzyli się w trzech kategoriach wiekowych. W turnieju zacięcie rywalizowali także pozostali zawodnicy z naszej szkoły: Robert Mikołajko(kl. 2d) - XII miejsce, Paweł Magiera(2c) - XV miejsce, Patryk Bryndza(4c) - XI miejsce, Tymoteusz Małecki(5d) - XII miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Czekamy na dziewczynki! Oby za rok zasiliły skład drużyny z SP 2.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/szachmat{/gallery}